Astrid Lindgren

Švedijos rašytojas

Astrid Lindgren (1907-2002) gimė Smolande, netoli Vimerbiu miestelio. Nuo pat vaikystės Astrid buvo be galo mylima ir globojama. Jos šeimoje visi vaikai augo turėdami nevaržomą laisvę žaidimams ir fantazijai. Tokią gražią vaikystės patirtį rašytoja sudėjo į savo knygas. Vienas po kito gimė keistuoliai knygų herojai, kuriuos bemat pamilo viso pasaulio vaikai, o autorės knygos pelnė daugybę apdovanojimų.

A. Lingdren rašytojos karjerą paskatino Astridos dukra Karina, vieną žiemą susirgusi plaučių uždegimu. Sirgdama ir gulėdama lovoje ji paprašė Astridos papasakoti apie Pepę Ilgakojinę. Ir Astrida pradėjo pasakoti beprotišką istoriją apie mergaitę raudonomis kasytėmis ir strazdanotu veidu, gyvenančią dideliame name kartu su arkliu bei beždžionėle. Susilaužiusi koją, Astrida nusprendė užrašyti visas istorijas apie Pepę Ilgakojinę - tai turėjo būti dovana dešimtojo Karinos gimtadienio proga.

Per visą savo gyvenimą ji buvo apdovanota 59 įvairiais apdovanojimais. Astrida buvo ne tik rašytoja, bet ir aktyvi visuomenės veikėja, visą gyvenimą kovojusi už vaikų ir gyvūnų teises.

Astrid Lindgren parašė daugiau kaip 70 vaikiškų knygų, scenarijų ir pjesių. Šios švedų rašytojos knygos išverstos į 76 kalbas, pagal jos kūrinius sukurtas 41 filmas ar televizijos serialas, statomi spektakliai.

Padaužų kaimo vaikai. Padaužų kaime gyvena šeši vaikai. Septynerių metų Lisa gyvena Viduriniajame viensėdyje su savo dviem vyresniais padaužomis broliukais Lase ir Bose. Gretimame viensėdyje iš vienos pusės gyvena dvi geriausios jos draugės Brita ir Ana, o iš kitos - berniukas, vardu Ulė, už kurio Lisa ketina ištekėti, kai užaugs.

Visi šeši vaikai kiekvieną rytą kartu eina į mokyklą, padeda tėvams ūkyje, žaidžia, krečia išdaigas ir patiria įvairiausių nuotykių...