Hansas Kristijanas Andersenas

Danijos rašytojas

Hansas Kristijanas Andersenas - garsiausias danų rašytojas. Gimė 1805 m. balandžio 2 d. Odensėje neturtingų tėvų šeimoje. Rašytojo tėvas buvo batsiuvys, o ir pats H.K. Andersenas, dar būdamas vaikas, mokėsi šio amato dirbdamas pameistriu fabrike. 14-os H.K. Andersenas atvyko į Kopenhagą, tikėdamasis tapti aktoriumi ar baleto šokėju. Tapo rašytoju.

H.K. Andersenas buvo įsimylėjęs garsią švedų dainininkę Jeni Lind, bet atsako nesulaukė. Jis taip ir liko nevedęs. Nors pripažinimo sulaukė dar jaunystėje, visą laiką sknudėsi, esąs neįvertintas. Mirė Kopenhagoje 1875 m. rugpjūčio 1 d. Rašytojo atminimui Kopenhagos uoste pastatyta skulptūra, vaizduojanti vieną jo pasakų herojų – Undinėlę.

Šiandien H.K. Anderseno kūriniai išversti į daugiau nei 150 kalbų. Visas pasaulis žino jo sukurtas pasakas apie bjaurųjį ančiuką, princesę ir žirnį, Mažąją undinėlę ir dar daugelį kitų.

Laukinės gulbės.

Hanso Christiano Anderseno pasakos vaikams – tarsi pirmieji mokytojai, imą už rankos ir vedą į pasaulį, pilną įvairiausių stebuklų ir keisčiausių herojų. Čia jūsų laukia mažulytė mergaitė, užaugusi gėlės žiede, undinėlė, trokštanti sielos, vienuolika užkeiktų brolių, paverstų gulbėmis, ir kiti stebuklai. Šioje pasakų rinktinėje sutiksite nepaprastus veikėjus, kartu su jais įveiksite didžiausias kliūtis ir išmoksite visada likti savimi.Gėrio, grožio skiepijimas, sugestyvus, poetiškas pasakojimas, patraukli intriga, daro didžiojo pasakininko kūrybą nesenstančią ir gyvą visais laikais.