Švyturiai. Literatūros sujungti: prie Baltijos stalo

Teatras „Lino lėlės“ 2017 m. inicijuoja tęstinį edukacinį projektą „Švyturiai. Literatūros sujungti prie Baltijos stalo“ vakarų Lietuvos pradinių mokyklų vaikams. 


2016 m. pradžioje startavęs projektas „Literatūros sujungti. Prie Baltijos stalo“  - valandos trukmės teatralizuotų skaitymų-kūrybinių užsiėmimų ciklas, gimęs iš būtinybės skatinti vaikus skaityti, sudominti literatūra bei praplėsti jų žinias apie Baltiją supančių valstybių kultūros ir literatūros ypatumus, bei ryšius su Lietuvos uostamiesčiu.

Projektas „Švyturiai. Literatūros sujungti prie Baltijos stalo“ - tai priemonė teatriniais santykiais, bei interaktyvumu grįsti pasimatymus su literatūra, vaizduojamuoju menu, muzika, išsaugant žaidimo dvasią ir sykiu puoselėjant pagarbą kultūrai, istorijai, žodžio menui ir jo galiai. 

Prie ilgo stalo aplink simbolinę Baltijos jūrą, stilizuotą Baltijos pakrančių žemėlapį, susėdę moksleiviai tampa savotiškais keliautojais po Baltijos regiono valstybes, vyksmo bėgyje išklauso literatūrinį tekstą, susipažįsta su šalies reikšmingiausių dailės ir muzikos autorių kūriniais, juos aptaria ir pagal iš anksto parengto scenarijaus diktuojamas žaidimo taisykles sukuria vaizdinę istoriją.

Pasibaigus renginiui, kūrybinės-metodinės priemonės perkeliamos į pamokas, nes rengėjai, pedagogams palieka susistemintą medžiagą, kurią galima taikyti tolimesniame mokymo ir ugdymo procese. Tokiu būdu projektas „Švyturiai. Literatūros sujungti: prie Baltijos stalo“ virsta kūrybiškomis pamokomis.

Projekto metu parengtuose vokuose mokytojams pateikiami Baltijos regiono žemėlapiai (staltiesės, valstybių kontūriniai žemėlapiai), vėliavos, laiveliai, keliaujantys jūra, žaidimo kortelės ir kita medžiaga reikalinga savarankiškai projekto tąsai. 

Užsiėmimų vedėjai - lėlininkas Linas Zubė ir aktorė Vida Narveišytė teatralizuota, dinamiška lėlių ir literatūros jungtimi tikisi prisidėti prie sąmoningo ir kritiško kultūros veikėjo ugdymo.

Screen Shot 2017 07 24 at 12.32.46          Screen Shot 2017 07 24 at 12.33.11

Projektą remia:
imageedit 2 6080626852 5712 s195x260kmsa